GB Masters Squad

Please find below the 2017-18 Great Britain Masters Judo Squad

Terms of Reference – British Judo Masters Squad

Name Name Club
Abel Gavin Shori
Adams Lee Midsomer Norton
Adams Mark Plymouth JC
Alder Johannes Dumfries
Allen Jason Bradley Stoke
Alloway Robert Samurai
Andrews Christopher Dowty
Andrews Kay Matsumachi
Antalika Giovanni Ealing
Archibald Gavin Kin Ryu
Ashton Anthony Micklefield
Atkinson Amy RAF
Azennoud Tawfiq Long Tower
Barteluk Stevey Kangei
Bazley Richard Westlands JC
Benton Ian Ryecroft
Besly Adrian South End
Bidgood Danny Bushido 473
Biggs Clive Erdington
Birnie James Oxford
Boardman Frank Shepton
Bowie Clare Kin Ryu
Bowley Nigel Sentai
Boyle James Samurai
Brace Nick Bradley Stoke
Brady Martin Erdington
Brealey Colin Friary
Bryne Pat Essex
Burr Terri Kangei
Burt William Tayside
Campbell Duncan Bradford
Cantrill Stan Irfon
Carr Christopher Medway Park
Chamberlain Katie Ifron
Chan Fiona Camberley
Cheshire Andrew Kodokwai
Chraniuk Samantha Micklefield
Clarke Matthew Kendal
Clayton Abirgail Oxford Judo
Cleary David Kenka Judo Club
Costiff Mark Kin Ryu
Cox Sophie Bacup judo club
Crampton-Reid Ronda Royal Navy
Creaser Steven Bushido
Crow Robert Kazoku
Davies Shaun D Samurai
Doherty Chris Oxford Judo
Donnelly Mark Erdington
Douglas Dean Dowty JC
Edwards Illyana Ryecroft
English Gary Urmston
Evans Duncan Goole JC Y&H
Evans Ian Bridgend
Farrant Paul J.S.C.
Fern Hugh Boglestone
Foster Philip Kodokwai
Foster Joe Kodokwai
Fox Ben Cherry Judo Club
Geary Katrina Shishi Kai Judo
Gibson David Saltire
Goodwin John Bacup
Granger Martin Hosaka kwai
Greco Antonio Ealing
Gregory Joanne Shepton
Harris Fred Erdington
Harte Mathew Friary
Hawke Nick Ryecroft
Henderson David St Colums Park
Henderson Duane Wirral
Hiirst Paul East Yorkshire
Hobbs Richard Bedford
Homer Matt
Homsby James Ryecroft
Hope John Bredakwai
Hopkins Rosemary Drake
Hopkins Sarah Osaka
Horseman Paul Micklefield
Hough John Ealing
Hucker James Midsomer Norton
Hucker Richard Midsomer Norton
Hughes Sandra Katana
Hunter Ryan Grimsby
Huphreys Sarah Altringham
Hutchins Lesley Brighton
Jackson Simon Ryecroft
Jarvis Paul Friary
Johnson Joseph Erdington
Jones Barry Weston Super Mare
Jones Keneth AJ Judo Centre Llanfyllin
Jones Ria Neyland
Judd Glen Winchester
King Danny Bishops Stortford
Kinney Kevin Urmston JC
Kirk Alexander Tryst Judo Club
Knight Gary Samurai
Knight Paul Pinewood
Kokotaylo Nicholas Ippon Judo Club
Longmuir Robert Cluarankwai Judo Club
Lowe – Fassam Anthony Mold/ army
Lowery Adam Wigan
Majzel Robert Leominster
Malley Joyce World Masters
Marinheiro Anselmo United Judo
Marshall Howard Shepton
Mccraw Mark Edinburgh Judo Club
McFerran Derek Hibari-Kan Judo Club
McKelvie James Boglestone
Mckenna Colin Newburn
Mckenna Craig Newburn
Miller Albin Willsden
Mills Ian Samurai
Moyse Thomas Kodokwai
Nastasa Silviu Ealing
O Flaherty Saun Dowty
O’Connor Mark Gendros
O’Connor Paul Gendros
Partridge Tony Bandury
Pearson Tom Dog Leap
Perry Kyle Shozoku
Piper Robert St Ives
Pountain Christian Shadsworth
Rac Robert Rising Sun
Rance David Pinewood
Rance Martin Pinewood
Rawlings Caroline Walderslade Judo Club
Reid Lesley Melbourn
Sabella Robert Royal Air Force
Sarwar Tony Erdington
Sheeren Bernard Long Tower
Shore Gareth Caerphilly
Smith Derek Coventry
Smith Mark Friary
Spires Glen Yamaniko
Struzhanoff Stas Kodokwai
Takhar Graham Bradford
Teal Mark Bishop Stortford
Thorne Philip Pinewood
Toland James Long Tower
Twyman David Grimsby
Viney Greg Cambridge University
Wade Matthew Hverford West
Walker – Hall Calvin Hackney
Watson Barry Neyland
Watt Terry Long Tower
White Dianne Shepton
Wilkinson Ryan Ryecroft
Will Dominic Moberley
Wingate-Denys Liston Moberly
Winney Henry Oxford Judo
Wootton Michael Wolverhampton
Wright Jayne Army