Our website uses cookies so that we can provide a better browsing experience. Continue to use the site as normal, or find out how to manage cookies.
Quick Links

2014 Great Britain Masters Judo Squad

Please find below the 2014 Great Britain Masters Judo Squad

Name 

Judo Club

Licence Number

Jason Moore Aberdeen MERC5090
Lee Brown Army J03725
Tony Partridge Banbury A05663
Eddie Newton Barnsley F130039
Graham Takhar Bradford J35878
Jurijs Kusakovs Bradford nil
Trevor King Bradley Stoke B10070
Nick Brace Bradley Stoke H25293
Peter Douglas BRADLEY STOKE JUDO CLUB M99837
Verena Zimmer Brecon Judo Academy WJA
Sean Atkinson Bredakwai G16454
John Hope Bredakwai M44716
Glyn Friend Brent Judo Academy D01390
Robert Horner Brighton O52290
Danny MURPHY Budokwai B31255
Spiro Tomasevic Budokwai D97086
Mark Bassett Bushido K48248
Gary Howe Camberley C09092
Kirsten Gray Carnegie SJF
John Ellis Combat & Exercise F17247
Toby Lewis Cowbridge WJA
Kevin Pattison Crawcrook H68223
Colin Woods Danderhall DISC923
Darren Dean Deeside WJA10497
Chris Andrews Dowty 014539
Johannes Alder Dumfries SCOTLAND
Jason Allen Erdington 034844
Steve Cross Erdington B64019
Octavian Patrascu Erdington D120016
Mike Fyffe Erdington E00099
Terry Garbett Erdington E10333
Tony Sarwar Erdington F04240
Les Eacock Erdington J03807
Nicoli DRYSDALE Erdington X08416
Sergio Sanchez Ernest Bevin Phoenix B07416
Matthew Harte Friary C18519
John Watt Glasgow SR5911
Darren Griffiths Goole L30082
Sarah Hopkins Gosport A24615
Derek Hopkins Gosport M22898
Ian Johns Grimsby C78005
Stewart Hyde Hillingdon O17740
Fiona Prudence Hollywater B15713
Nick Cheek HWJC M07581
Kathryn Chamberlain Irfon WJA
Victoria Nicholson Japan Arts Centre B05616
Ruth Hagin Japan Arts Centre B08349
Danny King Jo Dan A52355
Carl Hunt JSC/Luton L08565
Mc Elvie Judo Scotland  SJF
Matthew Clarke Kendal E04186
Gavin Towers Kendal G02554
David Cleary Kenka SJF22668
Gavin Archibald Kin Ryu L04065
Stephen Dean Kingsley School A99444
David Oates Kumo G56586
Gavin Abel Long Tower NIJF4
Steven Crowley Luton B39936
Richard Hobbs Luton SQUAD968
Kay Andrews Matsumachi C26208
Kay Andrew Matsumachi C26208
Mindaugas Pronckus Metro A130463
Colin McKenna Micklefield J12702
Samantha Dobrowolski Micklefield K99427
Paul Pusey Micklefield O50338
Lee Adams Midsomer Norton 019791
Richard Kaslo Moberly C02084
Liston Wingate-Denys Moberly L01206
Ndoli Bokuli Moberly L21866
Simon Woods Mold WJA
Glyn Garbutt Mold WJA
Iain Kelly Murakwai X111203
Debra Small New Star Bristol H10856
Craig McKenna Newburn J12701
Nicola Harris Newbury O16635
Sarah Digweed Newbury O35445
Jason Masters Northampton J41780
Chris Doherty Oxford University B97330
Paul Knight Pinewood 031208
Martin Rance Pinewood E26314
Daniel Harvey Pinewood K48108
David Rance Pinewood LIF0210
Nigel Holloway,  PINEWOOD JUDO CLUB K87392
Ian Matthews Plymouth C67114
Ross Taylor Plymouth G56561
Shane Kimber Plymouth K17462
Steven Coles Plymouth M34693
Kim Tilley Reading 034234
David Collis-Smith Red Phoenix Y08526
David Williams Ringwood C58950
Paul Moss Samurai H44193
Nigel Tinsdale Samurai H53982
Ian Mills Samurai O09023
David Gibson Scotland M130858
Dianne White Shepton B39743
Howard Marshall Shepton E08345
Mark Teal Shinto B120404
Shaun Mitty Southend E62534
Neil Langworthy Suffolk Police H00042
Ian Evans Sully SQUAD631
Philip Thorne Surrey Police C66262
Tracey Plane SWF Samurai B98115
Craig Curtis Swindon B56962
Kathryn Barker Swindon J09779
Roland Manuel TNJC F30552
Mariusz Bajda Tower Hamlets B006425
Boubia Fakri Tower Hamlets D130461
Robert New Tsukuru Judo Academy E93382
Patrick Hernon United Judo E10614
David Cooper Unity Judo 047947
Mike Chamberlain University of Wolverhampton R00502
Kevin Lynch Urmston 012251
NICHOLAS KOKOTAYLO Urmston 016888
Kevin Kinney Urmston 037455
Mike Newton Vale B31140
Eddie Orgee Walderslade B25016
Richard Bazley Westland F66644
Steven Bowles Westland G17440
Glenn Judd Winchester P56002
Duncan Jones Worcester O12685
Matt Ruff Worcester O22529
JOYCE MALLEY WORLD MASTERS A75069
Charlotte Wilkinson WORLD MASTERS F41028
Emma Jones WORLD MASTERS H95002
Terrance WATT WORLD MASTERS NIJF61
Stanley Cantrill WORLD MASTERS WJA11878
Tony Boyd   B36095
Wade Gregory Roll   J10500
Carl Holland   K60701
Winfield Graham   K61236